Město Vysoké Mýto - 750 let

Kalendář událostí
« < Červen 2023 > »
P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Městský úřad
Život města
Úvodní strana arrow Ostatní zprávy
Koncert sborů v Šemberově divadle Koncert sborů v Šemberově divadle
Za velké divácké účasti se ve čtvrtek 24. května uskutečnil v Šemberově divadle koncert dětského pěveckého sboru Rubínek ze Základní umělecké školy. Kromě něj se na pódiu ještě vystřídaly dětský pěvecký sbor Karosáček z Mateřské školy Slunečná (sbormistr Marcela Klímová), Myšičky z Kurzů pro nejmenší pod vedením Ivy Vrátilové a Rubínkova přípravná oddělení - Korálek, Kamínek a Křišťálek (sbormistři Monika Zerzánová a Pavel Zerzán).
 
BRABENEC 2012 BRABENEC 2012
V úterý 29. května se uskutečnil již 3. ročník Branně Bezpečnostního Netradičního Cvičení malotřídních škol v Dobříkově. Akce se konala pod patronací Pardubického kraje a dobrovolného svazku obcí Mikroregion Vysokomýtsko. Zástupci Policie ČR, Městské policie Vysoké Mýto, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, Červeného kříže, Rychlé záchranné služby Pardubického kraje, BESIPu a Lesů ČR seznamovali školáky z malotřídních škol regionu s tím, jak fungují jednotlivé prvky integrovaného záchranného systému a s dalšími dovednostmi.
další podrobnosti
Evropský svátek hudby Evropský svátek hudby
V pátek 22. června se na náměstí Přemysla Otakara II. uskuteční již po jedenácté oslavy Evropského svátku hudby. Jako již tradičně je připraven bohatý program. Během dne vystoupí hned 2 pražské kapely. Jako první to bude dnes již legendární dívčí punková skupina Zuby nehty. Druhou skupinou, která do Vysokého Mýta přijede je Slávek Janda Banda.
další podrobnosti
Vysoké Mýto v hledáčku průvodců Vysoké Mýto v hledáčku průvodců
V sobotu 19. května navštívili Vysoké Mýto průvodci sdružení v Asociaci průvodců ČR. Cílem exkurze bylo představit naše město jako zajímavé místo s bohatou historií i současností. Účastníci se sjeli ze všech koutů naši republiky na vlakové nádraží v Chocni, kde je přivítala Michaela Kotrbová z vysokomýtského informačního centra.
další podrobnosti
Žáci ZŠ Javornického úspěšní v McDonald´s Cupu Žáci ZŠ Javornického úspěšní v McDonald´s Cupu
Vysokomýtská ZŠ Javornického se zapojila do McDonald´s Cupu. Družstvo žáků 1. - 3. tříd obsadilo 7. místo v celostátním finále, které se uskutečnilo ve dnech 28. a 29. 5. 2012 v Teplicích. Školu reprezentovalo družstvo ve složení: Nekl Vojtěch, Vopršálek Tomáš, Wimmer Tomáš, Chladík Štěpán, Kuchta Jan, Wich Lukáš, Mikan Matěj, Trávníček Tadeáš a Švejda Ondřej. Gratulujeme k úspěchu na celostátním finále!
další podrobnosti
Pocta Janu Kašparovi Pocta Janu Kašparovi
Pardubický kraj pořádá k připomenutí  významného výročí aviatika Jana Kašpara "Poctu Janu Kašparovi". Celá akce proběhne v pátek 25. května od 14.30 v budově Reálky Pardubice, kde náměstek hejtmana pan Jan Tichy odhalí pamětní desku Jana Kašpara z dílny významného výtvarníka Josefa Procházky. Společenský sál bude za přítomnosti hejtmana Radko Martínka a ředitele Národního technického muzea Karla Ksandra přejmenován na Sál Jana Kašpara.
další podrobnosti
Soutěž Finanční gramotnost Soutěž Finanční gramotnost
Studenti Gymnázia Vysoké Mýto se úspěšně zúčastnili již třetího ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost. Soutěž je zaměřena na teoretické i praktické znalosti v oboru finanční gramotnosti, tedy v oboru veskrze aktuálním. Studenti díky tomuto měření sil získali možnost ověřit si hravou formou znalosti a dovednosti nabyté při výuce v hodinách matematiky a ZSV/OV.
další podrobnosti
Novinky ve městě kamerou televize RegioVOX Novinky ve městě kamerou televize RegioVOX
Novinky z Vysokého Mýta přináší ve své nejnovější reportáži městská internetová televize RegioVOX. Moderátorka Tereza Cvrková v ní hovoří o druhé etapě modernizace Krytého plaveckého bazénu, na jejíž realizaci Město získalo dotaci z Evropské unie, či o nově zaváděném projektu senior dopravy. Závěrem přidá několik pozvánek na kulturní a sportovní akce, které se ve městě v nejbližší době v rámci oslav 750 let založení Vysokého Mýta konají. Více sledujte ZDE.
 
Ve Vysokém Mýtě jezdí senior doprava Ve Vysokém Mýtě jezdí senior doprava

Ve Vysokém Mýtě se od 1. května rozběhla nová služba pro občany města a blízkého okolí. Oblastní spolek Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí zde začal provozovat Senior dopravu ČČK, která slouží na telefonického objednání. Občany dopraví k lékaři, na vyšetření ve zdravotnickém zařízení, na nákupy apod.

další podrobnosti
RegioVOX: Nové zprávy z města RegioVOX: Nové zprávy z města
Reportéři městské internetové televize RegioVOX se protentokrát zaměřili na realizaci přírodního amfiteátru ve dvoře Městského klubu, na plánovanou instalaci kamerového systému na území Vysokého Mýta, na rozšíření počtu parkovacích míst nedaleko centra města a na ukončení zkušebního jednosměrného provozu Pražskou bránou. Podrobné informace v obrazech k výše uvedeným tématům můžete ve zcela nových zprávách sledovat ZDE.
 
Den Země 2012 očima reportérů internetové televize Den Země 2012 očima reportérů internetové televize
Obrazové ohlédnutí za letošním ročníkem Dne Země, který se na vysokomýtském náměstí uskutečnil ve středu 18. dubna, nabízí ve své nové reportáži městská internetová televize RegioVOX. Ještě jednou si tak můžete připomenout, co všechno letošní program nabídl - bleší trh, soutěže s ekologickou tématikou pro děti, žížalu Mejťandu, domácí zvířata, um řemeslníků či stánky s regionálními potravinami...Reportéři navíc doplnili celý záznam anketou mezi návštěvníky akce.
 
Vodní živel kamerou reportérů televize RegioVOX Vodní živel kamerou reportérů televize RegioVOX
Několik míst Vysokého Mýta se ocitlo v průběhu noci z úterý 28. na středu 29. února pod vodou. Situaci na vybraných místech ve městě zaznamenali reportéři městské internetové televize RegioVOX. V jejich reportáži si tak můžete prohlédnout, jak ve středu ráno vypadala situace na polích a lukách u místní části Lipová, na stadionu či ve Weinfurtherově ulici. Reportáž můžete sledovat ZDE.
 
Bezplatné řešení sporů s finančními institucemi Bezplatné řešení sporů s finančními institucemi
Kancelář finančního arbitra informovala Městský úřad Vysoké Mýto o možnosti bezplatného řešení sporů s finančními institucemi před státem zřízeným finančním arbitrem. Hlavním posláním finančního arbitra je zajištění rychlého, bezplatného a efektivního vyřizování sporů mezi občany a finančními institucemi. Bližší informace týkající se činnosti finančního arbitra naleznete ZDE.
 
Nabídka pro poskytovatele služeb Nabídka pro poskytovatele služeb
Svazek obcí Českomoravské pomezí nabízí poskytovatelům služeb působícím na území stejnojmenné turistické oblasti možnost zapojit se do projektu Bonus pas Českomoravského pomezí. Cílem je nabídnout návštěvníkům možnost využít výhodných cen prostřednictvím slevové knížky. Zapojené subjekty mohou předpokládat zvýšený zájem zákazníků o jejich služby. Do projektu se poskytovalé služeb mohou zapojit do 10. února 2012. Účast v projektu je zdarma.


 

další podrobnosti
Zařízení ke sběru, výkupu a využívání odpadů – navýšení kapacity Zařízení ke sběru, výkupu a využívání odpadů – navýšení kapacity
Město Vysoké Mýto obdrželo od Krajského úřadu Pardubického kraje závěr zjišťovacího řízení vedeného podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí záměru společnosti Recykling - kovové odpady a.s., se sídlem Hermannova 561, 583 02 Chotěboř, „Zařízení ke sběru, výkupu a využívání odpadů - navýšení kapacity". Text závěru zjišťovacího řízení je na úřední desce Města Vysoké Mýto.
 
Informace stavebního úřadu Informace stavebního úřadu
Městský úřad Vysoké Mýto, odbor stavební úřad upozorňuje, že vlastníci kulturních památek a nemovitostí v památkové zóně nebo ochranném pásmu jsou povinni respektovat a dodržovat zákon o památkové péči. Pro větší informovanost občanů předkládá následující přehled nejdůležitějších ustanovení včetně postihů za nedodržování zákona.
další podrobnosti     mapa stránek

Městský úřad, B. Smetany 92, 566 32 Vysoké Mýto Tel.: 465 466 111 Fax: 465 466 110 2004-2009 tvůrci webu

login přihlásit